Költészet napja

A költészet napját – József Attila születésnapjára emlékezve – minden évben április 11-én ünnepeljük. Könyvtári és magyar óra keretében vetélkedőn vehettek részt felsős tanulóink. József Attila életéről, munkásságáról totót töltöttek ki a gyerekek, híres magyar költőket és verseiket kellett párosítani, illetve ismert, hiányos verseket egészítettek ki a gyerekek. Mindezt az új tanulói tabletek felhasználásával végezhették iskolásaink, így egyben csatlakozhattunk a digitális témahét projekthez is. A költészet napi verseny eredményhirdetése a Csernye Sulinapokon lesz, ahol az idei diákigazgatónk fogja átadni a jutalmakat a legügyesebb tanulóknak. Szerda délután nyolcadikos tanulóink egy csoportjával a községi könyvtárban megtekinthettünk egy nagyon kellemes, énekes-gitáros előadást, köszönjük a lehetőséget községi könyvtárosunknak, Timi néninek!

Kategória: Nincs kategorizálva | A közvetlen link.