Pályaválasztás

Iskolánk hetedikes és nyolcadikos tanulói november 10-én gyárlátogatáson vettek részt a Densoban, majd utána átmentünk a Pályaválasztási Kiállításra, ahol a megye középiskolái képviseltették magukat. Nagyon tanulságos volt mindkét program. A gyárban ízelítőt kaphattunk a „munka világából”, elmesélték a Denso kialakulásának, fejlődésének a történetét, végig mehettünk a gyártósorok mentén, beszéltek az egyes szakmákról, azon belül a hiányszakmákról is. Jó volt, hogy testközelből láthatták a gyerekek, milyen egy ipari cégnél a termelő munka, illetve talán arra is hasznos volt a látogatás, hogy tudatosuljon bennük, milyen jellegű munkát kell végeznie annak, aki nem tanul tovább és csak betanított munkát tudnak rábízni. Másrészt azt is elmondták, hogy milyen sokat ér manapság egy szakma ismerete és jó tudása, milyen előre jutási lehetősége van egy cégnél egy pályakezdő szakmunkásnak (tanulmányi, munkavállalási szerződést is köthetnek vele). Köszönjük a gyárlátogatás lehetőségét Kalincsák Ferencnek (Sára apukájának), Szabó Zoltánnak és munkatársainak. A Pályaválasztási Kiállításra is minden évben ellátogat iskolánk. Volt, akit a szülei is elkísértek. A középiskolák standokat állítottak fel, ki lehetett próbálni az egyes szakmákhoz kapcsolódó tevékenységeket (pl. asztalosoknál a gyalulást, csecsemőgondozóknál a tisztába tevést stb.). Prospektusokat, szórólapokat, kis ajándékokat osztottak az iskolák képviselői, feltehettük kérdéseinket, tájékozódhattunk. Tartalmas, hasznos volt ez a rendhagyó iskolai napunk, ajánljuk jövőre is az akkori pályaválasztás előtt állóknak, hogy ők is használják ki ezt a program lehetőséget. A közeljövőben több iskola tanulói személyesen jönnek ki a csernyei iskolába, hogy meséljenek jelenlegi középiskolájukról. Ezekre az órákra az érdeklődő szülőket is várjuk.

Időpontok:

November 16., csütörtök, 8.00: Táncsics Gimnázium
November 16., csütörtök, 9.00: Váci M. Szakképző
November 29. szerda, 10.00: Dr. Entz Ferenc Szakképző (Seregélyes)

Kategória: Nincs kategorizálva | A közvetlen link.